Operacja "Bezpieczny pieszy": Bydgoska policja ujawnia 117 wykroczeń w jednym dniu

1 lutego, czwartek, to dzień, w którym bydgoscy funkcjonariusze policyjni skupili swoje działania na zwiększeniu bezpieczeństwa niezabezpieczonych uczestników ruchu na drogach podczas operacji o nazwie „Bezpieczny pieszy”. W ciągu tego jednego dnia odkryli aż 117 przypadków łamania prawa przez pieszych. Co więcej, 83 z tych wykroczeń dotyczyło przekraczania jezdni. Policjanci interweniowali również wobec kierowców łamiących przepisy drogowe, zidentyfikowali ich aż 70.

Działania podjęte w ten czwartkowy dzień miały na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa dla pieszych uczestników ruchu drogowego poprzez eliminację ich niebezpiecznych i nieprawidłowych zachowań. Policjanci z Bydgoszczy, jako część działań na szczeblu wojewódzkim, skoncentrowali swoją uwagę na „niechronionych użytkownikach” dróg, sprawdzając czy przestrzegają oni obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

Głównym celem funkcjonariuszy było wykrywanie wykroczeń związanych z pieszymi, takich jak przekraczanie jezdni w miejscach do tego nieprzeznaczonych lub ignorowanie sygnalizacji świetlnej. Zawracali również uwagę na inne nieprawidłowości, takie jak poruszanie się niewłaściwą stroną drogi, brak elementów odblaskowych i tym podobne.

Podczas służby policjanci zarejestrowali łącznie 117 wykroczeń popełnionych przez pieszych. Około 70% tych przestępstw (83) dotyczyło przechodzenia przez jezdnię w niedozwolonym miejscu. Kolejnych 17 przypadków było powiązanych z ignorowaniem sygnalizacji świetlnej.