Pensjonat przy największym centrum handlowym w Bydgoszczy cieszy się dużą popularnością

Bydgoszcz może pochwalić się obecnością pensjonatu, usytuowanego obok największego centrum handlowego w mieście. Pracownicy miejsca zapewniają, że nie jest im obca sytuacja, gdy wszystkie pokoje są zajęte. Wskazują na przykład, że koszt wynajmu pokoju dla dwóch osób w ciągu nocy z soboty na niedzielę wynosi 270 złotych, co, jak zapewniają, jest atrakcyjną ceną. Informacje te można uzyskać, dzwoniąc pod numer telefonu widoczny przy wejściu do obiektu.

Na terenie pensjonatu trwają prace nad stworzeniem miejsc parkingowych dla gości. Aktualnie wykorzystywane są tymczasowe miejsca wyznaczone na trawnikach obok budynku.

Interesujące jest, że motel powstał w sąsiedztwie popularnej galerii Zielone Arkady. Droga do jego otwarcia była jednak pełna przeszkód. Nieruchomość przy Karpackiej 8 stanowiła problem dla miasta, jednak właściciele terenu nie ustępowały.

Kiedy w 2014 roku rozpoczęło się budowanie jednego z najważniejszych centrów handlowych w Bydgoszczy, istniała nadzieja, że inwestor porozumie się z właścicielem nieruchomości, nabędzie ten obiekt i go rozbierze. Firma ECE w rzeczywistości planowała zakup sąsiedniej działki, zrównanie z ziemią dwóch stojących tam budynków i wypłacenie odszkodowania. Ten plan jednak nie doszedł do skutku. W zamian, udało się przekonać właścicieli kamienicy przy Karpackiej 4 do renowacji budynku, jego otynkowania, pomalowania oraz obsadzenia roślinnością.