Pioruny uszkodziły pas startowy na lotnisku w Bydgoszczy

W wyniku wyładowań atmosferycznych na terenie lotniska im. I.J. Paderewskiego w Bydgoszczy (województwo kujawsko-pomorskie), pas startowy uległ uszkodzeniu przez pioruny. W związku z tym, ruch lotniczy został czasowo zawieszony. Przedstawiciel portu lotniczego poinformował, iż po przeprowadzonych pracach naprawczych, normalny ruch samolotów został przywrócony. Informacje na temat tego zdarzenia otrzymano za pośrednictwem serwisu Kontakt 24.

Mateusz Dul, członek zespołu prasowego Portu Lotniczego im. I.J. Paderewskiego w Bydgoszczy, poinformował w sobotni popołudniowy czas, że to pioruny były przyczyną uszkodzenia drogi startowej podczas burzy nad lotniskiem. W konsekwencji tego zdarzenia, loty musiały być chwilowo zawieszone lub przekierowane.

Jeden z pasażerów, pan Rafał, który miał odlecieć z Bydgoszczy do Antalyi w Turcji, skontaktował się również z redakcją Kontaktu 24. Opowiedział on o sytuacji na miejscu – samoloty, które wylądowały na uszkodzonym lotnisku, zostały zatrzymane wraz z pasażerami na płycie postojowej. Loty przylatujące były kierowane na alternatywne lotnisko w Poznaniu. Pan Rafał relacjonował to wydarzenie, będąc w trakcie podróży autobusem do Poznania, gdzie miał kontynuować swoją podróż do Turcji.