Weekend pełen wrażeń

Przed nami wyjątkowy weekend pełen atrakcji wodnych, koncertów, spacerów i dawki kultury. Trwają trzy ostatnie dni tegorocznej Seniorady, tygodnia międzypokoleniowego, które obfitują w wiele interesujących wydarzeń.

Muzyczne leżakowanie w Wiolinowie

16 czerwca (piątek, o godzinie 11:00 i 18:00) / plac Krzysztofa Pendereckiego

Zapraszamy na kolejny koncert na świeżym powietrzu. Tym razem na placu przed Filharmonią Pomorską będziemy mogli wysłuchać występów takich artystów jak Dziecięcy Chór FP oraz Chór Kameralny AMFN w Bydgoszczy. Wstęp jest wolny.

Ptaki w Poezji

16 czerwca (piątek, o godzinie 17:50) / BCOPiW, ul. Gdańska 5

Serdecznie zapraszamy na wystawę zdjęć przyrody autorstwa Jacka Lebiody. Będzie to doskonała okazja do podziwiania piękna natury. Wstęp jest bezpłatny.

„Przeczytani”

16-18 czerwca (piątek, sobota, niedziela) / MCK, ul. Marcinkowskiego 14

To wyjątkowe wydarzenie dla miłośników książek. Zapraszamy na dziewiątą edycję Festiwalu Literatury „Przeczytani”, gdzie będziemy mieli okazję spotkać się z takimi autorkami jak Manuela Gretkowska i Krystyna Janda. Wstęp jest darmowy.

Ciepły płaszcz w chłodną noc – Variete

16 czerwca (piątek, o godzinie 21:15) / Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna, Stary Rynek

Nie przegapcie koncertu zespołu Variete, który odbędzie się w ramach Bydgoskiego Trójkąta Literackiego. Będzie to doskonała okazja do rozgrzania się w chłodną noc. Wstęp jest wolny.

41. Ogólnopolski Konkurs Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży

17-18 czerwca (sobota, niedziela) / Filharmonia Pomorska, ul. Szwalbego 6

To jedno z największych i najbardziej prestiżowych wydarzeń dla chórów dziecięcych i młodzieżowych. Ogólnopolski Konkurs Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży to prawdziwa uczta dla miłośników muzyki chóralnej.

Bydgoski Festiwal Wodny „Ster na Bydgoszcz 2023”

17-18 czerwca (sobota, niedziela) / Wyspa Młyńska

Bydgoski Festiwal Wodny „Ster na Bydgoszcz” to wyątkowe wydarzenie, na które czekają mieszkańcy Bydgoszczy i nie tylko przez cały rok. Przed nami kolejna edycja tego festiwalu, która odbędzie się na Wyspie Młyńskiej. Będzie mnóstwo atrakcji dla wszystkich uczestników. Wstęp jest wolny.

W ten weekend czekają nas niezwykłe dni pełne różnorodnych atrakcji. To doskonała okazja do spędzenia czasu na świeżym powietrzu, cieszenia się muzyką, kulturą i pięknem natury. Nie przegapcie tych wyjątkowych wydarzeń!