Plac Kościelisko otrzymało większe dofinansowanie

Radni zgodzili się na zwiększenie środków na rewitalizację Skweru Kościelskiego. To otwiera drogę do pomyślnego przetargu. Istniejące drzewa kasetowe zostaną zachowane. Zostanie wprowadzona nowa uprawa. Piesi znajdą nawet piękne chodniki w stylu śródmiejskim. Zajmiemy się również problemem zasypywania chodnika po ulewnych deszczach.

W ubiegłym roku powstał plan kompleksowej rewitalizacji wjazdu do bydgoskiego showroomu. Chcemy dostosować estetykę do nowego budynku lub budynków otaczających plac. W ostatniej dekadzie na mieniu podarowanym przez miasto powstała nowa część Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury, a istniejący zabytkowy budynek został wyremontowany. Nowoczesny biurowiec K3 powstał w miejscu dawnego placu manewrowego. Odzyskiwanie wartości wegetatywnej powinno być również uzależnione od głębokości oczyszczenia tkanek roślinnych.

Projekty budowlane kosztowały ponad 8 milionów dolarów. Najlepsza z trzech ofert w przetargu opiewała na 9,25 mln zł. Wszyscy producenci podawali okres gwarancji wynoszący 7 lat. Zgoda radnych na zwiększenie finansowania projektu zapewni powodzenie przetargu i rozpoczęcie przygotowań do podpisania umowy. W realizacji prac wykorzystamy dostępne środki pośrednie.