Policja w Bydgoszczy zatrzymała 38 osób na podstawie decyzji sądowych

Podczas ostatnich dni, funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy oraz podporządkowanych jej komisariatów przeprowadzili serię zatrzymań. Łącznie w ich ręce wpadło 38 osób, które wcześniej naruszyły prawo. Na liście zatrzymanych znalazło się 13 osób, które były poszukiwane na podstawie listów gończych, 17 miało nakaz doprowadzenia do placówki penitencjarnej, a pozostałe 8 osób było poszukiwanych w celu ustalenia miejsca pobytu. Wszystkie te osoby muszą teraz przygotować się na konsekwencje swoich wcześniejszych działań.

Podstawą dla prowadzenia przez policję działań poszukiwawczych są różne postanowienia sądowe. Mogą to być listy gończe, nakazy doprowadzenia do instytucji penitencjarnej czy decyzje o potrzebie ustalenia miejsca pobytu danego osobnika. Każda z tych form jest stosowana w przypadku osób, które wcześniej naruszyły prawo.

Między 31 lipca a 7 sierpnia br., funkcjonariusze z bydgoskiej Komendy Miejskiej i jej komisariatów przeprowadzili operację, która zaowocowała aresztowaniem łącznie 38 osób. Zatrzymani byli poszukiwani na mocy 13 listów gończych, 17 nakazów doprowadzenia do placówki penitencjarnej oraz 8 postanowień o ustalenie miejsca pobytu.

Teraz te osoby czekają konsekwencje, które sądy orzekły wcześniej. – informuje młodszy aspirant Krzysztof Bratz z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.