Nominacje na wyższe stopnie wojskowe w okresie Święta Wojska Polskiego

15 sierpnia jest dniem, w którym obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Tego dnia, oprócz oficjalnych uroczystości w garnizonach i w stolicy kraju, prezydent wręcza nominacje na wyższe stopnie wojskowe. W gronie tych, którzy otrzymali awans na stopień generała dywizji od prezydenta w korpusie generalskim, znalazł się gen. bryg. Artur Kępczyński, pełniący obowiązki szefa Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych.

W tym roku decyzją prezydenta Andrzeja Dudy, aż 21 wojskowych otrzymało awans na wyższe stopnie w korpusie generalskim oraz na pierwszy stopień generalski i admiralski. Tak jak to ma miejsce każdego roku, te nominacje są wręczane podczas Święta Wojska Polskiego, które przypada na 15 sierpnia – rocznicę bitwy warszawskiej.

Wśród tych, którzy zostali awansowani przez prezydenta na stopień generała dywizji, znalazł się gen. bryg. Artur Kępczyński. Jego obecna funkcja to szef Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych.

Gen. bryg. Artur Kępczyński pochodzi z Sierpca i swoją karierę wojskową rozpoczął w Chełmnie w 1992 roku. Następnie, od 2001 roku, pełnił funkcję starszego oficera ds. transportu w Połączonym Dowództwie NATO w niemieckim Heidelbergu. Był również koordynatorem zabezpieczenia logistycznego operacji sojuszu na Bałkanach w Regionalnym Dowództwie NATO w Neapolu.