Poszukiwany dyrektor dla Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego

Trwa rekrutacja na stanowisko dyrektora w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym. Edward Hartwich, dawniej pełniący funkcję wicemarszałka Kujawsko-Pomorskiego, który obecnie tymczasowo zarządza placówką, nie wykluczył swojego udziału w konkursie. Wśród potencjalnych kandydatów mówi się również o Tomaszu Latosie, jednak ten dementuje te plotki i zamiast tego ujawnia, że skupi się teraz na innych projektach.

Urząd Marszałkowski w Toruniu, będący zarządcą bydgoskiego szpitala dziecięcego, przyjmuje zgłoszenia do końca następnego tygodnia. Oczekiwania wobec przyszłego dyrektora są duże – musi on posiadać wyższe wykształcenie, niezbędną wiedzę i doświadczenie do prawidłowego wykonywania obowiązków lidera, co najmniej pięć lat doświadczenia na stanowisku kierowniczym lub ukończoną podyplomówkę z zarządzania oraz trzy lata stażu pracy. Oczywiście każdy kandydat musi zaprezentować swoją wizję działania na tym stanowisku.

Na chwilę obecną tymczasowym dyrektorem jest Edward Hartwich, były wicemarszałek Kujawsko-Pomorskiego. Został on powołany na to stanowisko w 2016 roku i od 2022 roku pełni swoje obowiązki. Do niedawna jego obowiązki obejmowały również funkcję prezesa Portu Lotniczego Bydgoszcz, jednak utracił ten tytuł w połowie sierpnia.