Trzy pojazdy kolizyjnie zderzyły się na drodze krajowej nr 80

W okolicach miejscowości Górsk oraz Pędzewo, które znajdują się w granicach gminy Zławieś Wielka, doszło do poważnej kolizji drogowej. Trzy pojazdy, mianowicie samochód osobowy, dostawczy oraz kombajn, zderzyły się na drodze krajowej o numerze 80. Jedna osoba odniosła lekkie obrażenia w wyniku tego zdarzenia. Przyczyną wypadku było nieprawidłowe wykonanie manewru wyprzedzania.

Zdarzenie miało miejsce we wtorek 7 listopada, kwadrans przed jedenastą rano. Miało to miejsce na terenie gminy Zławieś Wielka, pomiędzy Pędzewem a Górskiem i konkretnie dotyczyło 36 kilometra trasy krajowej oznaczonej numerem 80 – takie informacje podała Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej z Torunia.

Podczas incydentu za kierownicą każdego z pojazdów siedział tylko kierowca. Jedna osoba, kobieta kierująca samochodem osobowym, została przebadana na miejscu przez Zespół Ratownictwa Medycznego – przekazała informacje Aleksandra Starowicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu. Droga, która była zablokowana podczas czynności służb ratunkowych, jest teraz dostępna do ruchu.

Na miejscu zdarzenia pojawiły się jednostki PSP i OSP, w tym JRG nr 1, OSP Pędzewo oraz OSO w Toporzysku. Teraz droga jest już całkowicie dostępna dla ruchu. Policja prowadziła śledztwo na miejscu, aby ustalić okoliczności zdarzenia.