Potencjalne utrudnienia w ruchu drogowym związane z budową parkingu przy Bydgoskich ulicach Karmelickiej i Focha

W Bydgoszczy, na skrzyżowaniu ulic Karmelickiej i Focha, powstaje parking, który mimo że jeszcze nie został ukończony, już teraz generuje wiele emocji. Obawy dotyczą przede wszystkim potencjalnych problemów w ruchu drogowym, które mogą wyniknąć po jego oddaniu do użytku. Zagadnienie to było przedmiotem dyskusji podczas ostatniego spotkania Komisji Kultury i Nauki oraz sesji Rady Miasta Bydgoszcz.

Prace budowlane, które są obecnie prowadzone przy budowie parkingu, robią równie duże wrażenie jak projekt czwartej części Opery Nova w Bydgoszczy. Parking stanowi jeden z elementów tej inwestycji, która wyceniana jest na 100 milionów złotych i ma oferować ponad 220 miejsc parkingowych.

Celem inwestorów jest oddanie parkingu do użytku za rok. Zasadniczym problemem pozostaje jednak organizacja ruchu drogowego tak, aby melomani opuszczający parking po spektaklach mogli bez trudności dołączyć do ruchu na ulicy Focha.

Szymon Róg, radny Rady Miasta Bydgoszcz reprezentujący PiS, sugeruje rozważenie instalacji sygnalizacji świetlnej. Taki zabieg miałby na celu ułatwienie opuszczenia parkingu znajdującego się przy ulicy Karmelickiej, jednocześnie regulując ruch na ulicy Focha. Radny podkreśla jednak, że nie ma idealnego rozwiązania i konieczne będzie znalezienie kompromisu w tej kwestii.