W Bydgoszczy młodzież spotkała się z biskupem

Spotkanie kilkuset młodych ludzi z ks. Łukaszem Krzewińskim odbyło się w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy, w ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej. To wydarzenie otrzymało tytuł „Nie pozwólcie, aby zniszczono waszą przyszłość”. Ksiądz Krzewiński podczas dyskusji zadawał pytania dotyczące doświadczania przemocy, stracenia bliskich, posiadania przyjaciół i wrogów oraz korzystania z komunikatorów. Jednym z gości był bp Krzysztof Włodarczyk, który również włączył się w rozmowę.

Było to spotkanie trwające dwie godziny, oparte na dialogu, które poprzedziła specjalna sonda. Wśród jej wyników znalazły się takie deklaracje jak: „Chciałbym być tak ważny, jak ich telefon”, czy „Mój pies dostaje więcej uwagi niż ja. Tata powiedział, że to dlatego, że pies nie mówi. Więc ja też przestałem mówić”. Inni deklarowali: „Płaczę w nocy, żeby zasnąć. Moje łzy to moje jedyne towarzystwo. Czuję się samotny. Moi rodzice kłócą się w nocy”.

Ks. Łukasz Krzewiński podkreślał, że każdy z nas ma swoją tajemnicę i własne wyzwania, z którymi musi się zmierzyć. Każdy z nas doświadcza strachu, zadaje pytania o życie wieczne i śmierć, kocha coś lub kogoś i coś lub kogoś stracił.