Powrót McGregora do oktagonu – z kim się zmierzy i kiedy zawalczy?

Conor McGregor ponownie zawalczy w oktagonie – jest to już potwierdzona, pewna informacja. Wiele osób miało pewne wątpliwości, czy McGregor rzeczywiście znów znajdzie się w klatce – zwłaszcza, gdy sam zainteresowany publicznie krytykował UFC za zbyt powolne działania w zakresie negocjacji dotyczących jego powrotu. W poniższym artykule przedstawiamy szereg przydatnych informacji na temat powrotu McGregora do oktagonu. Zapraszamy do lektury.

McGregor wraca do klatki – najważniejsze informacje

McGregor nie toczył pojedynków w klatce od lipca 2021 roku, gdy zmierzył się z Dustinem Poirierem – wówczas na koniec pierwszej rundy złamał nogę, co spowodowało, że przez dłuższy czas nie mógł podejmować walki. W 2023 roku pojawiło się sporo doniesień mówiących o tym, że zawodnik już wkrótce ponownie pojawi się w klatce. Wówczas UFC przekazało informację, że zawodnik ma zostać trenerem w ramach telewizyjnego programu „The Ultimate Fighter”. Formuła programu zakładała, że trenerzy mieli zmierzyć się w klatce na koniec sezonu. Tak też miało się stać w przypadku Conora oraz jego rywala Michaela Chandlera.

Mimo początkowych hucznych zapowiedzi okazało się, że nie miały one przełożenia na rzeczywistość. Prezydent UFC Dana White był krytykowany za opieszałość związaną z ustaleniem dokładnego terminu powrotu McGregora. W pewnym momencie chodziły pogłoski, że legendarny zawodnik pojawi się na gali UFC 300, która miała zostać zorganizowana 13 kwietnia w Las Vegas, jednak i to również się nie ziściło. Zniecierpliwieni kibice publicznie narzekali na to, że negocjacje pomiędzy UFC a Gregorem nie idą w dobrym kierunku. 

Doprowadziło to do tego, że Irlandczyk publicznie skrytykował UFC. W wywiadzie dla talkSPORT powiedział, że UFC cechuje „brak transparentności”. Mówił też wprost o tym, iż organizacja zachowuje się wyjątkowo opieszale w związku z walką.

Powrót McGregora – kiedy pierwsza walka?

W końcu, po wielomiesięcznych negocjacjach McGregorowi udało się doprowadzić negocjacje do pozytywnego finału. Jest już znany termin jego pierwszej walki po przerwie a także nazwisko osoby, która się z nim zmierzy. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, jego przeciwnikiem będzie Michael Chandler. Początkowe ustalenia mówiły, że walka miała zostać zorganizowana… w grudniu 2023 roku. Później wspominano o walce w ramach UFC 300, jednak wszystko przeciągnęło się w czasie.

Kibice mają jednak powody do radości, ponieważ jest już pewne, że McGregor wejdzie do klatki 29 czerwca w Las Vegas podczas gali o numerze 303. Jak wskazują typy na dzisiaj, to, kto zwycięży w tej walce, jest tak naprawdę wielką niewiadomą. Wynika to oczywiście z faktu, iż McGregor wraca do walk po bardzo długiej przerwie, dlatego nikt nie ma pojęcia, jaka jest jego rzeczywista forma. Wszystko to powoduje jednak, że miliony kibiców z całego świata z pewnością będą oglądać jego występ po dłuższej przerwie z zapartym tchem.