Gdzie wypić kawę w Bydgoszczy

Dobra kawa potrafi przełamać każde lody. Nic dziwnego, że praktycznie w każdym mieście znajdziemy takie miejsca, które przyciągają swoim klimatem, a także niecodziennymi pomysłami. Jeśli chodzi o Bydgoszcz, kawiarni tu nie brakuje. Znajdziemy zarówno coś klasycznego, o standardowym wystroju, jak i miejsca tematyczne, które zachęcają do odwiedzin tych, którzy szukają czegoś specjalnego. Niezależnie od tego jakie rozwiązania preferujemy, na pewno znajdziemy coś dla siebie. Przyjrzyjmy się więc niektórym z możliwości jakie oferuje nam Bydgoszcz.

Nietypowe i wyszukane kawiarnie

Jedną z ciekawszych propozycji, jaka przypadnie do gustu miłośnikom mniejszych czworonogów, jest kocia kawiarnia. Jak sama nazwa wskazuje, jest to miejsce, gdzie możemy napić się smacznej kawy i zjeść dobre ciasto lub lody w otoczeniu kotów. Poruszają się one swobodnie po kawiarni, można więc bez problemu je pogłaskać, czy się z nimi pobawić, jednak wszystko w granicach rozsądku. Jeżeli jednak nie jesteśmy miłośnikami kotów, czekają na nas również inne ciekawe propozycje i miejsca, które możemy odwiedzić w przerwie na kawę. Wiele z nich znajduje się w ścisłym centrum, dlatego jest to dobra opcja na przerwę w pracy lub na leniwy weekendowy spacer.

Tradycyjne kawiarnie

Nieco bardziej tradycyjnym miejscem jest cukiernia Katarynka, położona tuż przy Starym Rynku, w której możemy zjeść dobre ciacho oraz napić się aromatycznej kawy bądź herbaty. Jej zaletą jest właśnie lokalizacja, która sprawia, że bardzo łatwo do niej trafić. W pobliżu znajdziemy również kilka innych ciekawych miejsc, takich jak chociażby Strefa Cafe & Yoga, Cafe Kino, czy ZaPaŁka Coffee. Każde z tych miejsc posiada ciekawą atmosferę oraz bogaty wybór ciast i kawy oraz herbaty. Jeśli zaś o herbacie mowa, nie sposób przeoczyć jednej z najlepszych herbaciarni jaką jest Herbaciarnia Kawiarnia Asia, która wita nas niesamowitym wystrojem wnętrza. Na tym nie kończy się jednak urok kawiarni, gdyż również same napoje są podane w bardzo eleganckich kubkach lub filiżankach. Jest to z pewnością jedno z miejsc na mapie Bydgoszczy, które warto odwiedzić.