Prezydent Bydgoszczy podsumowuje realizację najważniejszych inwestycji i konsultacje z mieszkańcami

Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy reprezentujący Platformę Obywatelską, podczas sobotniej konferencji prasowej wyjaśnił, jak decyzje o priorytetach inwestycyjnych w mieście są podejmowane na podstawie konsultacji z mieszkańcami. Zaznaczył, że w procesie decyzyjnym bierze udział wiele różnorodnych ciał doradczych.

Bruski, ubiegający się o czwartą kadencję prezydencką, przedstawił stan realizacji szeregów inwestycji miejskich, które były zapowiadane w czasie poprzednich kampanii wyborczych zarówno na prezydenta, jak i do rady miasta. Podkreślił wagę rozliczania się z własnych obietnic wyborczych.

Wśród sukcesów swojej kadencji wymienił budowę nowoczesnej pływalni Astoria, przekształcenie Młynów Rothera w przestrzeń kulturalną służącą organizacji imprez, wystaw i spotkań oraz odbudowę i rozbudowę Teatru Kameralnego. Następnie przypomniał o rewitalizacji Starego Fordonu, która obejmowała również nabrzeże Wisły. Szczególnie zasłużony dla miasta jest projekt mostów tramwajowego i drogowego przez rzekę Brdę oraz renowacja parków na Wzgórzu Wolności i Wzgórzu Dąbrowskiego.

Wspomniał też o trwającej wymianie taboru tramwajowego na nowy – obecnie, połowa tramwajów w Bydgoszczy to nowe pojazdy, a kolejne są już zamówione. Poinformował również o powstaniu krytych pływalni na Fordonie i Miedzyniu. Jednocześnie przyznał, że nie zrealizowano obietnicy wybudowania kąpieliska przy hali sportowej Łuczniczka.