Prezydent Bydgoszczy deklaruje inwestycje za miliard złotych i kontynuację realizacji projektów z Budżetu Obywatelskiego

Budowanie wspólnie z mieszkańcami poprzez niewątpliwe zaangażowanie w projekty finansowane z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego oraz plany wykorzystania miliarda złotych z funduszy unijnych na rozwój Bydgoszczy, to kluczowe obietnice ogłoszone przez prezydenta Rafała Bruskiego na początku kampanii wyborczej.

Podczas konferencji prasowej organizowanej przy basenie Astorii, prezydent Bruski przedstawił swoje kluczowe założenia. Zwrócił uwagę na fakt, że wiarygodność jest fundamentalnym aspektem pełnienia funkcji prezydenckiej. Aby potwierdzić swoje dotychczasowe realizacje, pokazał plansze ilustrujące najbardziej reprezentacyjne inwestycje wykonane podczas jego kadencji.

Do tych znaczących projektów należały: budowa nowego basenu Astorii, rewitalizacja nadbrzeży Wisły, gruntowny remont Młynów Rothera oraz wymiana połowy floty tramwajowej (dodatkowe zamówienia już zostały złożone w bydgoskiej firmie Pesa).

Kolejnymi istotnymi realizacjami były: budowa Teatru Kameralnego, konstrukcja nowego mostu tramwajowego łączącego ulice Toruńską i Fordońską oraz renowacja parków na Wzgórzu Wolności i Dąbrowskiego. Na listę najważniejszych inwestycji wpisały się także nowe baseny w Fordonie i na Miedzyniu.