Przestępcy recydywiści zaatakowali obywatela Ukrainy w Bydgoszczy

Pod koniec stycznia tego roku, w centrum Bydgoszczy, doszło do brutalnego napadu na obywatela pochodzenia ukraińskiego. Dwóch recydywistów zaatakowało mężczyznę i zabrało mu portfel oraz telefon. Funkcjonariusze policji udało się zapoznać z tą sprawą przy okazji innej, trwającej już śledztwa. Jednego z atakujących, 36-latka, już zatrzymano, jednak drugi nadal jest poszukiwany.

Do incydentu doszło na ulicy Piotrowskiego. Policjanci z bydgoskiego Śródmieścia dowiedzieli się o przestępstwie, kiedy pracowali nad innym postępowaniem. Mimo że pokrzywdzony mężczyzna nie zgłosił napadu, stróże prawa postanowili sprawdzić informacje, które się do nich dostarczyły. Udali się więc do miejsca zamieszkania pokrzywdzonego, gdzie potwierdzili swoje przypuszczenia.

Potwierdziło się, że obywatel Ukrainy został zaatakowany podczas wieczornego powrotu z miejscowego centrum handlowego. Sprawcy najpierw szarpali go, a następnie zaczęli uderzać pięściami po całym ciele. Brutalny atak spowodował, że mężczyzna upadł na ziemię i doznał obrażeń.