Remont zajezdni jako strategiczna inwestycja miasta

Wraz z unowocześnieniem taboru tramwajowego zajezdnia również wymaga rozbudowy. Obiekt znajdujący się przy ul. Toruńskiej nie spełnia wymagań by nadawał się do obsługi nowoczesnych składów tramwajowych. Dlatego zlecona została jej przebudowa. Inwestycja przyczyni się również do ograniczenia hałasu na bydgoskich ulicach.

„To strategiczna inwestycja dla rozwoju miasta – podkreśla prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. – Postawiliśmy na tramwaje, które są kosztownym, ale bardzo sprawnym i ekologicznym środkiem transportu. Zależy nam jednak nie tylko na nowych torowiskach, które docierają na kolejne osiedla. Równocześnie naszym celem jest całkowita wymiana taboru. Oprócz 10 zamówionych w ubiegłym roku „niskopodłogowców”, zamawialiśmy z początkiem tego roku kolejne 11 sztuk. Negocjujemy też pakiet obejmujący 19 następnych pojazdów. Wykorzystamy na ten cel pozyskane fundusze europejskie. Do obsługi tej nowoczesnej floty niezbędna jest też odpowiednia zajezdnia tramwajowa. Dlatego nie mogliśmy już dłużej czekać z jej modernizacją. To inwestycja w przyszłość transportu publicznego w Bydgoszczy” – dodaje prezydent.

Obecnie funkcjonująca zajezdnia przy ul. Toruńskiej 278 jest w użytku od ponad 60 lat. Jej obecny stan sprawia, że nie nadaje się ona do obsługi współczesnego taboru tramwajowego. Głównym celem inwestycji jest poprawa jakości życia Bydgoszczan będzie to możliwe dzięki rozbudowie infrastruktury transportowej. Przede wszystkim ma zostać poprawiona funkcjonalność oraz komfort podróży transportem publicznym. Ma zostać również dostępność poprzez dostosowanie nowego taboru do potrzeb osób w każdym wieku.