Rowerowa Stolica Polski się zbliża

Tylko do 21 maja przed zawodami odbywać się będą oficjalne treningi. Do tej pory prawie 15 000 uczestników pokonało już 3 miliony kilometrów. To doskonały wynik, który na pewno poprawi się pod koniec kursu. W tym roku treningi przed polską stolicą kolarstwa rozpoczęły się o północy 21 marca. Tym razem oprócz tradycyjnej rywalizacji miast postanowiono zorganizować osobną rywalizację dla gmin. Do tej pory do treningów przystąpiło 61 miast. Jest 11 581 osób, które wykonały już ponad 118 000 treningów, podczas których przejechali ponad 2,3 miliona mil.

Wśród mężczyzn liderem jest Leszek Basiński z Gniezna, który pokonał 7501 km. Wśród kobiet liderem jest Bogusława Mogielnicka (4305 km) w Zielonej Górze. Kolejną nowością wprowadzoną w tym roku jest rywalizacja międzygminna. Ostatecznie na kurs zapisało się 86 z nich.

„Bardzo cieszy nas tak duże zainteresowanie treningiem. Z roku na rok wzrasta, to dobry prognostyk przed Rowerową Stolicą Polski. Wprowadzenie rywalizacji gmin okazało się strzałem w dziesiątkę. Jak pokazują statystyki nie tylko mieszkańcy miast prezydenckich, ale też ci zamieszkali w mniejszych gminach chętnie spędzają czas na rowerach” – mówi Tomasz Dobrowolski, koordynator Rowerowej Stolicy Polski.