Rowery dla każdego mieszkańca

Zapraszamy do wzięcia udziału w tegorocznej edycji Rowerowej Stolicy Polski, gdzie trwa intensywna rywalizacja. Oprócz aktywności fizycznej, zachęcamy także do odwiedzenia wystawy poświęconej temu wydarzeniu, która jest dostępna na Moście Staromiejskim. Na wystawie można podziwiać zdjęcia z przejazdów z poprzednich lat, które ukazują wiele interesujących momentów. Przypominamy, że główną ideą projektu jest promowanie aktywności fizycznej i dobrej zabawy. Nie zapominamy także o nagradzaniu najbardziej zaangażowanych uczestników. Zwycięskie miasto otrzyma Puchar Rowerowej Stolicy Polski, a statuetki trafią również do miast, które zajmą czołowe miejsca w klasyfikacji uwzględniającej liczbę uczestników.

Rowerzyści mogą liczyć na indywidualne nagrody, które obejmują gwarantowane nagrody w klasyfikacji ogólnopolskiej oraz specjalne nagrody przygotowane przez lokalnych organizatorów. Metropolia Bydgoszcz przygotowała również specjalne upominki dla tych, którzy kręcą kilometry dla niej.

Dodatkowo, zachęcamy do udziału w konkursach i rodzinnych rajdach rowerowych, które odbędą się w czerwcu w Metropolii Bydgoszcz. Przypominamy, że w tegorocznej rywalizacji, która rozpoczęła się w czwartek (1 czerwca), uczestniczy 62 miasta i 90 gmin z całej Polski. W Bydgoszczy już zainaugurowaliśmy rywalizację nocnym przejazdem ulicami miasta, a już w najbliższą sobotę (3 czerwca) czeka nas pierwszy z czerwcowych rajdów, który odbędzie się w Łabiszynie.