Rozpoczynają służbę w kujawsko-pomorskiej policji: 40 nowych funkcjonariuszy złożyło ślubowanie

W czwartkowy poranek 4 stycznia 2024 roku, w obecności Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy, nowo przysięgli policjanci powtarzali za nim słowa roty ślubowania. Licząca 40 osób grupa nowych stróżów prawa dołączyła do szeregów kujawsko-pomorskiej policji. Z tej wyjątkowej ceremonii zachowane zostały pamiątkowe fotografie.

Podczas uroczystości, która odbyła się w obecności familii i bliskich nowych policjantów, to od ich rąk nadinspektor Piotr Leciejewski, będący na stanowisku Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy, odebrał ślubowanie.

Kolejnym etapem dla świeżo zaprzysiężonych funkcjonariuszy będzie udział w kilkumiesięcznym kursie szkoleniowym – jak informuje młodsza inspektor Monika Chlebicz, pełniąca rolę oficera prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Przed końcem grudnia 2023 roku, dokładnie rzecz ujmując w jego ostatnich dniach, do służby w obrębie Kujawsko-Pomorskiego przyjęto 40 nowych policjantów. W przyszłości będą oni pracować w komendach miejskich i powiatowych na terenie całego województwa.