Rozstrzygnięcie konkursu Pracodawca Pomorza i Kujaw 2022 – wyróżnienie dla wybitnych przedsiębiorców regionu

W edycji 2022 konkursu Pracodawca Pomorza i Kujaw, zorganizowanej dla honorowania najbardziej efektywnych i społecznie odpowiedzialnych firm, ponad 150 przedsiębiorstw otrzymało nominacje. Najlepsi z nich zostali wybrani podczas uroczystej gali, jaka miała miejsce w bydgoskiej Fabryce Lloyda.

Podczas ceremonii wręczono nagrody w czterech kategoriach: Mikroprzedsiębiorca, Mały Przedsiębiorca, Średni Przedsiębiorca i Duży Przedsiębiorca. Organizatorzy konkursu podkreślają, że tytuły te są formą uznania dla tych przedsiębiorców, którzy szczególnie dobrze dbają o relacje pracownicze, wykazują społeczną odpowiedzialność biznesu oraz wprowadzają innowacyjne rozwiązania.

W kategorii Mikroprzedsiębiorca laureatami konkursu Pracodawca Pomorza i Kujaw 2022 zostali ex aequo GRYDSEN Sp. z o.o., za wprowadzenie innowacyjnego produktu do terapii seniorów przy użyciu technologii VR i jednocześnie utrzymanie dobrych stosunków z pracownikami, oraz BluSoft Sp. z o.o., której udało się zdobyć uznanie dzięki intensywnemu dążeniu do podnoszenia umiejętności zawodowych swych pracowników i szerokiej gamie działań na rzecz społeczności.

Natomiast firmie Rawicom S.A. przypadł tytuł w kategorii Mały Przedsiębiorca. Wyróżniono ją za utrzymanie wysokich standardów bezpieczeństwa i higieny pracy oraz troskę o ochronę środowiska podczas realizacji instalacji OZE. Dodatkowo nagrodzono firmy La Mare Sp. z o.o., która konsekwentnie rozwija innowacyjny segment budowy domów pływających za pomocą rozwiązań OZE i sztucznej inteligencji, tworząc wysoko wykwalifikowane miejsca pracy, oraz Vivid Games S.A., cenioną za indywidualne podejście do pracowników oraz efektywne wykorzystanie ich talentów do tworzenia gier na urządzenia mobilne.