Nowe regulacje ruchu drogowego na skrzyżowaniu Fordońskiej i Łęczyckiej

Rozpoczynając od najbliższej soboty, 1 lipca, nastąpi kolejna seria modyfikacji w organizacji ruchu na kluczowym punkcie Bydgoszczy, jakim jest skrzyżowanie ulic Fordońskiej i Łęczyckiej. Na odcinku między ulicami Fabryczną a Bałtycką zostanie zablokowany dojazd północną jezdnią Fordońskiej. Zamiast niej, ruch samochodowy w obie strony będzie kierowany przez południową stronę tej ulicy. Dodatkowo, wymusi to również zmiany w trasach komunikacji miejskiej.

Zmiany te będą znacznie utrudniały życie zarówno pasażerom autobusów jak i kierowcom, szczególnie na początku lipca. To właśnie w nadchodzącą sobotę nastąpi czasowe zaprzestanie kursowania tramwajów na ulicy Gdańskiej, co spowodowane jest pracami kanalizacyjnymi. Te związane są z budową nowych obiektów infrastruktury miejskiej, takich jak zbiorniki retencyjne, które powstają między innymi na placu Wolności.

Niezaplanowane prace budowlane na ulicy Gdańskiej wywołują konieczność zawieszenia kursowania linii tramwajowych numer 4 i 10. Tymczasem tramwajowe linie numer 2 i 6 zostaną przekierowane na inne trasy. Aby nie pozostawić mieszkańców bez komunikacji miejskiej, w miejsce tramwajów na ulicach Gdańskiej i Chodkiewicza uruchomione zostaną zastępcze linie autobusowe.