Harmonogram końcowych rund sezonu zasadniczego I ligi żużlowej – potencjalne zmiany

Informacje o terminach nadchodzących meczów dwóch finałowych kolejek sezonu zasadniczego w I lidze żużlowej udostępniła Główna Komisja Sportu Żużlowego w swoim najnowszym komunikacie. Wynika z niego, że daty spotkań Abramczyk Polonii Bydgoszcz są jeszcze otwarte na ewentualne modyfikacje.

Żużlowcy z Bydgoszczy mają zaplanowany wyjazd do Ostrowa Wielkopolskiego na zaległe spotkanie z siódmej serii gier przeciwko drużynie Arged Malesi. Mecz odbędzie się w najbliższą sobotę, 1 lipca. Tydzień później, 8 lipca, zawodnicy Abramczyk Polonii będą rywalizować o punkty ligowe podczas dwunastego meczu kolejki w Rybniku, gdzie ich przeciwnikiem będzie miejscowy ROW. Obie konfrontacje mają rozpocząć się o godzinie 16:30.

Terminy trzynastej i czternastej kolejki gier zostały ujawnione we wtorkowe (27 czerwca) popołudnie przez Główną Komisję Sportu Żużlowego. Dla bydgoszczan trzynasty mecz to domowe starcie z Trans MF Landshut Devils. Wskazany termin to niedziela, 23 lipca, przy Sportowej 2, a pierwszy bieg planowany jest na godzinę 14:00. Jednakże, zgodnie z informacją zawartą w komunikacie GKSŻ, data tego spotkania może ulec zmianie.

Mogą również nastąpić modyfikacje terminu ostatniej konkurencji fazy zasadniczej. Ostatni mecz Abramczyk Polonii odbędzie się w Łodzi przeciwko H. Skrzydlewska Orłem. Obecnie zaplanowany jest on na niedzielę, 6 sierpnia o godzinie 14:00. Pomimo ustalonego terminu, ten pojedynek również może zostać przeniesiony na inny dzień.