Ruch samochodowy przywrócony na północnej jezdni ulicy Toruńskiej – nastąpiła poprawa komunikacji w tej części miasta

W sobotę doszło do znaczącej zmiany w układzie drogowym jednej z bydgoskich ulic. Właśnie wtedy, północna jezdnia ul. Toruńskiej, została oficjalnie otwarta dla ruchu pojazdów. Eksperci ds. dróg przewidują, że zakończenie tego fragmentu przebudowy będzie miało pozytywny wpływ na płynność ruchu w tej części miasta, zdecydowanie łagodząc obecne utrudnienia dla kierujących.

Po kilku tygodniach oczekiwania, kierowcy mają teraz możliwość ponownego korzystania z północnego pasma ruchu na ul. Toruńskiej. Ten konkretne odcinek drogi, położony obok ogródków działkowych, rozciąga się między skrzyżowaniem z Perłową a wejściem do siedziby Miejskich Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o.

W ramach tej samej inicjatywy, uruchomiono również nową sygnalizację świetlną przy skrzyżowaniu ulic Perłowej i Spokojnej. Dodatkowo, usunięte zostało tymczasowe rondo przy budynku Miejskich Wodociągów, co również powinno przyczynić się do poprawy ruchu w tej dzielnicy.

Planowane jest, że w najbliższą sobotę, 9 grudnia, wykonawca przewiduje otworzyć most nad rzeką Brdą oraz torowisko wzdłuż ulicy Perłowej dla ruchu tramwajowego. To oznacza, że tramwaje będą miały możliwość poruszania się na górny taras miasta od strony ul. Toruńskiej i w kierunku przeciwnym.