Rywalizacja Abramczyk Polonia Bydgoszcz z Landshut Devils

Wierni fani Abramczyk Polonii z Bydgoszczy wyrażają swoje obawy związane z nadchodzącym meczem przeciwko drużynie Landshut Devils. Jednocześnie apelują do zarządu o dokonanie jakichś zmian w składzie. Ich opinia jest jasna – jeśli grozi nam strach przed rywalami z Landshut, to nasze szanse są niewielkie.

Abramczyk Polonia Bydgoszcz z dumą zakończyła fazę zasadniczą turnieju, triumfując w Łodzi (48:42) i zajmując drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, tuż za niepokonanym Falubazem Zielona Góra. Teraz, w pierwszej rundzie fazy play off, zetkną się ze zdobywcami piątego miejsca – ekipą Landshut Devils. Spotkanie zaplanowano na niedzielę, 20 sierpnia, a rozpoczęcie gry przewidziano na godzinę 14:00.

Lecz to nie będzie komfortowy mecz dla bydgoskiego zespołu. Od momentu dołączenia „Diabłów” do grona pierwszoligowych drużyn w Polsce, nie pozwoliły one Polonii na zdobycie choćby jednego punktu na swoim torze. Co więcej, w obecnym sezonie drużyna z Landshut pokazała swoją przewagę w dwumeczu!

Na samym początku sezonu (2. runda), na własnym boisku, Diabły pokonały bydgoszczan wynikiem 52:38. Najlepszymi zawodnikami byli Kim Nilsson (12+1), Kai Huckenbeck (10+2), Dimitri Berge (9+1) i Norik Blodorn (9). W drużynie Abramczyk Polonia najbardziej efektywny był Kenneth Bjerre (13), natomiast Andreas Lyager (10+1) i Szymon Szlauderbach (9+1) również zaprezentowali się dobrze.

Odwetowe spotkanie w Bydgoszczy Abramczyk Polonia wygrała, lecz tylko 46:43… Poza Mateuszem Szczepaniakiem (12) i Davidem Bellego (10), żaden inny zawodnik nie zdobył dwucyfrowej liczby punktów. Z drużyny gości wyróżniali się za to Huckenbeck i Berge.

Zidentyfikowana sytuacja sugeruje trudne zadanie, które czeka polonistów już podczas ćwierćfinału. Krzysztof Kanclerz, menedżer bydgoskiej drużyny, jednak oznajmia: – Jedziemy do Landshut wygrać lub powalczyć o dobry wynik.

Fani drużyny mają różne opinie na ten temat. W ich komentarzach często pojawia się prośba o dokonanie zmian w składzie. Wyłowiliśmy z internetu najbardziej interesujące uwagi dotyczące drużyny i rywala Abramczyk Polonii w ćwierćfinale.