Stary Fordon wśród finalistów 27. edycji konkursu "Modernizacja Roku/Budowa XXI wieku"

Rozgorzała rywalizacja w 27. odsłonie prestiżowego konkursu „Modernizacja Roku/Budowa XXI wieku”. W gronie najlepszych, wyselekcjonowanych inwestycji z każdego zakątka Polski pojawił się również projekt rewitalizacji rynku w Starym Fordonie. Termin oddawania głosów w tym konkursie upływa 27 września o godzinie 14:00.

Projekt z Bydgoszczy, dotyczący Starego Fordonu, konkurować będzie z szeregiem innych imponujących inwestycji. Wśród rywali znajdują się prace jak rewitalizacja Starego Dworca w Katowicach, renowacja i konserwacja Stajni Kubickiego, która mieści się na terenie Warszawskiego Muzeum Łazienki Królewskie, przebudowa budynku Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie czy też modernizacja czytelni Biblioteki Narodowej w stolicy kraju.

W poprzedniej edycji konkursu najbardziej pożądany tytuł „Modernizacja Roku” przypadł projektowi odnowienia Młynów Rothera. Tegoroczna ceremonia finałowa, podczas której poznamy laureatów, odbędzie się 27 września w urokliwych wnętrzach Zamku Królewskiego w Warszawie.