Stowarzyszenie Liderów Biznesu

Bydgoskie zakłady zatrudniają już ponad 11 000 osób. Staliśmy się jednym z największych rynków zbytu dla tego centrum w Polsce. Doprowadziło to do powstania odnogi ABSL – Stowarzyszenia Liderów Biznesu.

 „Bydgoszcz ma wielki potencjał do rozwoju. Podobnie jak sektor nowoczesnych usług biznesowych, który stale rośnie tworząc nowe, wartościowe miejsca pracy. Z radością przyjmuję informację o tym, że ABSL zamierza być obecny w naszym mieście na stałe. To dobra wiadomość dla lokalnego biznesu, która przyczyni się do zwiększenia atrakcyjności Bydgoszczy w oczach inwestorów” – mówi prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Według danych ABSL w Bydgoszczy działa już 47 firm, z czego 3 zatrudniają ponad 500 osób. Rodzaje oferowanych usług to usługi informatyczne, budując tym samym silne miasto prywatne pod względem technologii i innowacyjności. Na koniec I półrocza 2022 r. bydgoska dzielnica biznesowa zatrudniała ok. 11,5 tys. osób. ludzie. W Bydgoszczy nastąpił znaczny wzrost zatrudnienia w tym sektorze – o 16,2 proc. Jest drugim co do wielkości respondentem, po Warszawie (17%), z łącznym wzrostem o 11,6%.