Testy elektrycznego autobusu w Bydgoszczy trwają do 13 lipca

Do 13 lipca mieszkańcy Bydgoszczy mają niepowtarzalną szansę na skorzystanie z przejażdżki elektrycznym autobusem. Pojazd jest w fazie testów, które prowadzone są na dwóch liniach autobusowych numer 57 i 80 w dni robocze, natomiast w weekendy autobus kursuje na linii numer 59.

Miejskie Zakłady Komunikacyjne są organizacją odpowiedzialną za przeprowadzanie tych testów. Celem prób jest ocena funkcjonalności nowego środka transportu w warunkach miejskich oraz badanie właściwości jego ładowania. Jak podkreśla Tomasz Okoński, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy, nowy pojazd jest znacznie cichszy od konwencjonalnych autobusów. Z tego powodu, zachęca on mieszkańców do skorzystania z możliwości przejażdżki i doświadczenia tej innowacji.

Siłę napędową dla tego nowoczesnego autobusu dostarcza centralnie umieszczony silnik elektryczny. Autobus wykorzystuje energię przechowywaną w bateriach, które zostały zamontowane na dachu pojazdu. Wyjątkowość tego środka transportu polega również na jego pojemności – może pomieścić aż 72 pasażerów, z czego dla 31 przewidziano miejsca siedzące.