Bydgoskie schronisko dla zwierząt apeluje o wsparcie w postaci basenów dla psów

W ostatnich dniach intensywny upał skutecznie dał się we znaki nie tylko ludziom, ale i zwierzętom, które w swych poszukiwaniach ukojenia od gorąca, zdecydowanie potrzebują ochłody. Te trudne warunki pogodowe przycisnęły szczególnie mieszkańców bydgoskiego schroniska dla zwierząt, którzy zwracają się z prośbą do lokalnej społeczności o pomoc. W szczególności apelują oni o przekazanie basenów dla psów, które mogłyby zapewnić ulgę ich podopiecznym.

Schronisko, które znajduje się przy ulicy Grunwaldzkiej na Osowej Górze w Bydgoszczy, obecnie jest domem dla 148 psów i 101 kotów. Wszyscy ci podopieczni zmagają się z ekstremalnymi temperaturami latem.

Podczas upalnych dni, psy naturalnie szukają ochłody w wodzie. Mimo że personel schroniska dokłada wszelkich starań, aby umożliwić im kąpiele przynoszące ulgę, napotykają na poważny problem. Otóż liczba dostępnych basenów dla psów jest niewystarczająca.

Izabella Szolginia, dyrektor schroniska w Bydgoszczy, wyjaśnia: „Posiadamy plastikowe muszelki, które służą jako baseny dla psów, jednak szybko się one zużywają przez to, że psy je niszczą. Dodatkowo są one dość małe”. Dyrektor szklonia dodaje: „W mniejszych boksach korzystamy również z wanienek dla niemowląt, aby nasze psy miały możliwość ochłodzenia się, ale niestety nie spełnia to w pełni ich potrzeb”.

W schronisku istnieje więc pilna potrzeba uzyskania większej ilości baseników dedykowanych specjalnie dla psów. Niestety obecne potrzeby przewyższają mocno możliwości schroniska.