Tragiczne zderzenie tramwajów w Bydgoszczy na ulicy Toruńskiej

Niestety doszło do groźnego wypadku na ulicy Toruńskiej w Bydgoszczy, gdzie zderzyły się dwie jednostki tramwajowe. W rezultacie tego niefortunnego zdarzenia, pięć osób – w tym dwie kierujące tramwajami kobiety, dwie osoby dorosłe i jedno małe dziecko – zostały ranne. Trzy z nich, po otrzymaniu podstawowej opieki medycznej na miejscu, zostały przewiezione do szpitala w celu przeprowadzenia dalszych badań. Wydarzenie to spowodowało znaczne utrudnienia w ruchu drogowym w pobliżu mostu Kazimierza Wielkiego.

Wypadek miał miejsce około godziny 9:40, kiedy tramwaj, który zmierzał do pobliskiej zajezdni, został uderzony od tyłu przez skład linii numer 6. Ten ostatni przewoził łącznie dziesięć osób.

W wyniku tragicznego zderzenia, wyżej wspomniane pięć osób odniosło obrażenia. Pierwszą pomoc na miejscu udzielali im strażacy oraz ratownicy medyczni. Dwóch dorosłych i sześcioletnie dziecko musieli być natychmiast przetransportowani do szpitala na konieczne badania medyczne.

Na miejscu zdarzenia, funkcjonariusze policji zabezpieczali pozostałe ślady i przeprowadzali rozmowy ze świadkami. Ruch drogowy w pobliżu mostu Kazimierza Wielkiego był utrudniony przez dłuższy czas.

Ruch tramwajowy na odcinku Perłowa – Kazimierza Wielkiego został całkowicie zatrzymany. Linie tramwajowe T6 i T11 musiały być przekierowane: T6 prowadziła przez most Kazimierza Wielkiego, natomiast T11 przez most Pomorski. Zmiana trasy wiązała się z dużymi opóźnieniami w kursowaniu pojazdów.