Profilaktyka ruchu drogowego wśród najmłodszych – akcja policjantów z Koronowa

W ostatni poniedziałek października 2023 roku, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Koronowie podjęli inicjatywę edukacji najmłodszych w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Spotkanie miało miejsce w Przedszkolu Językowo-Artystycznym Ence Pence, położonym w gminie Dobrcz. Organizacją zajęć profilaktycznych zajęła się aspirant Sandra Mindak, a wsparcie zapewniał jej starszy aspirant Michał Kwaśny oraz młodszy aspirant Tomasz Kubik.

Głównym celem spotkania była przypomina strategii bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Dzięki użyciu autochodzika i inscenizacji sytuacji drogowej, dzieci mogły utrwalić sobie te zasady. Wszystko to odbywało się pod czujnym okiem dzielnicowych.

Nie zapomniano również o omówieniu kluczowych dla pieszego znaków drogowych, znajdujących się w sąsiedztwie przejść dla pieszych, a także kolorów świateł na sygnalizacji świetlnej. Te elementy stanowią zasadniczą część wiedzy na temat bezpiecznego poruszania się po drogach, którą funkcjonariusze z Koronowa starali się przekazać przedszkolakom.

W ramach akcji o nazwie „Świeć – Przykładem”, policyjna edukacja nie mogłaby obyć się bez podkreślenia roli odblasków w zwiększaniu widoczności pieszych. Dlatego policjanci podkreślili, że noszenie odblasków poza obszarem zabudowanym, szczególnie po zmierzchu, nie jest jedynie zalecane, ale wręcz OBOWIĄZKOWE!