Uroczyste obchody 60-lecia Szkoły Podstawowej nr 48 w Bydgoszczy

Dzień piątkowy stał się szczytowym momentem obchodów 60. rocznicy powstania Szkoły Podstawowej nr 48 w Bydgoszczy, która jednocześnie upamiętnia 35 lat swojej pracy z uczniami niedosłyszącymi. W pierwszej części dnia odbyła się uroczysta gala z okazji jubileuszu w szkolnych murach. Następnie uczniowie mieli okazję bawić się na festynie, do którego zaproszeni zostali także mieszkańcy osiedla Błonia.

Szkoła Podstawowa nr 48 z Oddziałami dla Słabosłyszących to wyjątkowa placówka znajdująca się na edukacyjnej mapie Bydgoszczy. Jest częścią Zespołu Szkół nr 7, gdzie działa również XVII Liceum Ogólnokształcące dla Słabosłyszących.

Przez cały tydzień szkoła świętowała swój niezwykły jubileusz, organizując wiele różnorodnych przedsięwzięć. Uczniowie mogli wziąć udział w licznych imprezach sportowych, takich jak turnieje tenisa stołowego, rzuty na kosz za 3 punkty, wielobój lekkoatletyczny oraz Terenowa Masakra i szkolne zawody Iron Man. Warto również wspomnieć o akcjach „Kolorowa szkoła” i „Żyj zdrowo i bezpiecznie”. Ponadto, uczniowie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach tanecznych oraz prezentować swoje umiejętności artystyczne. Niezapomnianym wydarzeniem była także widowiskowa parada, podczas której uczniowie przeszli ulicami Błonia w towarzystwie orkiestry dętej z Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1. Wszystko to sprawiło, że uczniowie oraz pracownicy szkoły mieli tydzień pełen wyjątkowych atrakcji!