Wielka akcja zbierania kubków dla Bydgoskich bezdomnych zakończona nieoczekiwanym sukcesem

W Bydgoszczy, siostry Albertynki przekazały prośbę o donacje kubków na korzyść bezdomnych korzystających z ogrzewalni, którą prowadzą – poprzez media społecznościowe. Reakcja, która nastąpiła, znacznie przewyższyła ich oczekiwania. Zostało zebranych aż 2 tysiące kubków i liczba ta wciąż rośnie dzięki nadchodzącym dostawom.

Zgromadzenie Sióstr Albertynek pracuje na rzecz osób najbardziej potrzebujących – bezdomnych i opuszczonych. Zakonnice prowadzą Centrum Pomocy im. św. Brata Alberta przy ul. Koronowskiej w Bydgoszczy, gdzie znajduje się stołówka oferująca ciepłe posiłki dla potrzebujących, mieszkania readaptacyjne dla 10 osób bez domu oraz ogrzewalnia.

Siostra Magdalena, przełożona Domu Zakonnego Sióstr Albertynek w Bydgoszczy oraz kierownik Centrum Pomocy im. św. Brata Alberta opowiada, że w pewnym momencie zabrakło kubków przeznaczonych dla 'Ubogich Braci’ z ogrzewalni. Dylemat jak temu zaradzić rozwiązano za pomocą mediów społecznościowych – poprzez założenie profilu „Albertynki Bydgoszcz” na Facebooku i prośbę do osób o wielkich sercach o wsparcie.

Post w którym siostry Albertynki poprosiły o kubki, pojawił się 13 stycznia. Wspomniały w nim, że kubki trafią do 'Ubogich Braci’ z ogrzewalni i można je dostarczyć do centrum przy ul. Koronowskiej 14. Siostra Magdalena mówi, że są zdumione ogromem odpowiedzi na ich prośbę. Zbiórka przyciągnęła uwagę szkół z Bydgoszczy, Nakła nad Notecią, Ślesina oraz mieszkańców Bydgoszczy, w tym Czyżkówka. Zebrano już 2 tysiące kubków i nadal przybywają nowe dostawy, zarówno osobiste jak i kurierskie.