Przewidywane zmiany kadrowe w bydgoskich instytucjach edukacyjnych: 19 szkół i placówek oświatowych czeka nowe kierownictwo

Zarządzane przez Miasto Bydgoszcz szkoły i instytucje edukacyjne są na progu znacznych zmian. W najbliższej przyszłości planowane jest wprowadzenie nowych dyrektorów lub dyrektorek do aż 19 jednostek. Jak zwykle, pierwsze miesiące roku to czas intensywnych ruchów kadrowych w sektorze edukacji w Bydgoszczy.

Podczas gdy rok temu zmiany dotyczyły tylko 15 szkół i placówek oświatowych, w 2024 roku liczba ta wzrośnie, zgodnie z planami, o kolejne cztery konkursy.

Już 16 stycznia ogłoszono pierwszy konkurs na stanowisko dyrektora/dyrektorki Przedszkola nr 33 „Jacek i Agatka”, usytuowanego przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 36 A w Bydgoszczy. Zmiana kierownictwa jest spowodowana planowanym przejściem obecnej dyrektorki, Beaty Braciszewskiej, na emeryturę. Oferty na to stanowisko będą akceptowane do końca stycznia bieżącego roku. Szczegółową treść ogłoszenia można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej Miasta Bydgoszczy.