Wielka pula narkotyków odsłonięta przez policję w Włocławku

Podczas operacji przeprowadzonej przez funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji (KWP) w Bydgoszczy, udało się zabezpieczyć w mieście Włocławek imponującą ilość – aż 150 kg – różnorodnych substancji narkotycznych. W ramach tej samej akcji, na gorącym uczynku zatrzymano mężczyznę w wieku 32 lat.

Dział Kryminalny KWP, który specjalizuje się w zwalczaniu przestępstw związanych z narkotykami, ustalił, iż na terenie Włocławka dochodzi do dystrybucji znacznych ilości środków odurzających. Funkcjonariusze pracujący nad sprawą byli w stanie zidentyfikować jednostkę podejrzaną o prowadzenie tego nielegalnego procederu.

W dniu 19 lipca (środa), wyznaczeni funkcjonariusze udali się do Włocławka. Na jednej z miejskich ulic, przy garażach, zlokalizowali poszukiwanego mężczyznę. Pojawił się on na miejscu jadąc pojazdem typu bus. Po dotarciu na miejsce, wysiadł z pojazdu i przeszedł do jego tylnej części, za siedzenie kierowcy. Policjanci postanowili go skontrolować. Otworzyli boczne drzwi pojazdu i natrafili na mężczyznę, który był w trakcie przeładunku paczek szczelnie zapakowanych substancją o wyglądzie kryształów oraz suszem roślinnym o zielonym kolorze.