Chcielibyśmy z ogromną radością zaprosić wszystkich miłośników kultury i historii do udziału w objazdowej wystawie organizowanej przez Bibliotekę Narodową. Wystawa nosi tytuł „Skarby Biblioteki Narodowej” i prezentuje na swoim pokładzie dziesięć najbardziej cenionych i zabytkowych manuskryptów, które są częścią skarbca Biblioteki Narodowej. Z uwagi na ich nieocenioną wartość, te wyjątkowe zabytki mają rzadką okazję opuścić skarbiec, a prawo do oglądania ich oryginałów jest przywilejem tylko nielicznych osób.
Na wielkoformatowych planszach, które stanowią część tej fascynującej ekspozycji, uczestnicy będą mieli szansę podziwiać takie dzieła jak m.in. Rocznik świętokrzyski dawny z notatkami o przybyciu Dąbrówki do Mieszka oraz chrzcie króla, bogato zdobiony Sakramentarz tyniecki, Psałterz floriański, Mszał Erazma Ciołka – biskupa i dyplomaty królewskiego, kroniki napisane przez tajemniczego Galla Anonima, Roczniki czyli Kroniki sławnego Królestwa Polskiego Jana Długosza oraz naszą pierwszą narodową pieśń – Bogurodzicę.
Wystawa ta z pewnością dostarczy widzom interesującego spojrzenia na początki Polski i kultury polskiej. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia tej niepowtarzalnej ekspozycji między 11 a 22 marca w Bibliotece Głównej znajdującej się na Starym Rynku 24.
Eksponaty będą prezentowane w korytarzu prowadzącym do naszej Pracowni Regionalnej, podczas normalnych godzin otwarcia Biblioteki.