Pełen Artystycznych Atrakcji Marzec w Pałacu Młodzieży: Różnorodne Wydarzenia dla Wszystkich Bydgoszczan

Przybywający wraz z pierwszym miesiącem wiosny, marzec, zapowiada się niezwykle atrakcyjnie dla wszystkich mieszkańców Bydgoszczy – nie tylko tych najmłodszych. Pałac Młodzieży przygotował na ten czas szereg różnorodnych wydarzeń, które z pewnością dostarczą wiele doświadczeń i wrażeń dla każdego, kto zdecyduje się wziąć w nich udział. Propozycje te obejmują zarówno dziedzinę muzyki, filmu, jak i teatru.

Pałac Młodzieży w Bydgoszczy nie zapomniał także o swoich uczniach – planuje bowiem przeprowadzić warsztaty wsparcia psychologicznego. Pierwsze z nich, pod tytułem „Wpływ technologii cyfrowej na zdrowie psychiczne, rozwój emocjonalny i interakcje społeczne”, odbędą się 9 marca o godz. 10. Skierowane są one głównie do rodziców uczniów zdolnych i mają za zadanie udzielić im praktycznej wiedzy oraz narzędzi do efektywnego radzenia sobie z ewentualnymi skutkami wpływu nowoczesnych technologii na psychiczne i emocjonalne życie ich pociech. Warsztaty będą częścią Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego „Zdolni znad Brdy”. Prowadzącą będzie Greta Haraś, psycholog z Pałacu Młodzieży i Wojewódzkiej Przychodni Zdrowia Psychicznego. Udział w warsztatach jest całkowicie bezpłatny.

20 marca o godzinie 10 odbędą się kolejne warsztaty, tym razem dla uczniów. Będą one dotyczyły treningu twórczości i są skierowane do uczniów ostatnich klas szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Celem tych zajęć będzie rozwijanie i stymulowanie specyficznych zdolności poznawczych uczestników, takich jak: umiejętność abstrahowania, tworzenia skojarzeń, myślenia metaforycznego, transformacji oraz elastyczności i giętkości myślenia. Do realizacji tego celu wykorzystane zostaną odpowiednio dobrany zestaw zadań i technik. Udział w warsztatach jest bezpłatny, a zgłoszenia przyjmowane są do 13 marca 2024 r. przez koordynatora programu „Zdolni znad Brdy” – Małgorzatę Maćkowiak. Wydarzenie odbędzie się w Pałacu Młodzieży, sala 115.