„Wojownicy Maryi” pod nowym kierownictwem: Ks. Dominik Chmielewski ustąpił z funkcji moderatora

Pochodzący z naszego miasta, inicjator ruchu „Wojowników Maryi”, ksiądz Dominik Chmielewski, nie jest już moderatorem tej organizacji. Wiadomość o rezygnacji z tej roli przez założyciela ruchu, stała się publiczna w marcu, za pośrednictwem różnych mediów. Informację o decyzji przełożonego prowincji salezjanów w Pile przekazała Rada Koordynatorów „Wojowników Maryi”. Ksiądz Piotr Pączkowski SDB objął stanowisko poprzednika.

Rok wcześniej Komisja Nauki Wiary działająca przy Konferencji Episkopatu Polski wydała oświadczenie, w którym wskazała konieczność poprawy nauczania przez księdza Chmielewskiego.

Portal internetowy zwrócił uwagę na fakt, że nauczanie księdza Chmielewskiego było już wcześniej poddawane krytyce. Niektóre jego tezy były kwestionowane przez polskich filozofów i teologów jako sprzeczne z nauką Kościoła katolickiego.

Ksiądz Rudziński skomentował tę sytuację dla mediów, mówiąc, że w emocjonalnych momentach kazania mogą zdarzyć się stwierdzenia, które mogłyby być przedmiotem dyskusji dla teologów. Podkreślił jednak, że ksiądz Dominik jest świadomy tej kwestii i zamierza nad nią pracować. Zapewnił jednocześnie, że od początku założyciel „Wojowników Maryi” okazał pełne posłuszeństwo wobec władz zakonnych i kościelnych.