Wtorek, 9 lipca – zniesienie ograniczeń ruchu na ul. Łęczyckiej w Bydgoszczy

W nadchodzący wtorek, 9 lipca, po południu samochody ponownie będą mogły poruszać się ulicą Łęczycką w Bydgoszczy. Dzień później, od środy 10 lipca, autobusy publicznego transportu miejskiego powrócą na swoje pierwotne trasy.

Zakończenie pierwszego etapu prac związanych z ulicą Łęczycką, od ulicy Fordońskiej do ronda przy ulicy Skłodowskiej-Curie to świetna informacja dla kierowców. Nowa nawierzchnia drogi została już ułożona. Jednakże, zakres prac był szerszy i obejmował również przebudowę chodnika po zachodniej stronie tej ulicy oraz wykonanie zjazdów na poszczególne posesje – wyjaśnia Tomasz Okoński, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy. Również we wtorek zaplanowane są prace porządkowe oraz montaż nowego oznakowania pionowego.

Po południu w dniu jutrzejszym ulica Łęczycka zostanie ponownie otwarta dla ruchu drogowego. Autobusy linii numer 59, 64, 69, 89 i 33N będą ponownie kursować swoimi dotychczasowymi trasami od dnia środkowego, zamiast objazdem przez ulicę Bałtycką.

Zakończenie prac na ulicy Fordońskiej umożliwi firmie Strabag, która jest wykonawcą remontu, rozpoczęcie prac na następnym odcinku – ul. Łęczyckiej od ronda przy ul. Skłodowskiej-Curie do ul. Bocznej (II etap). Ten odcinek zostanie zamknięty dla ruchu we wtorek po południu. Po zakończeniu drugiego etapu, firma Strabag przystąpi do realizacji ostatniego etapu prac, który obejmuje ulicę Kamienną (III etap). Zgodnie z planem, wszystkie prace mają zostać zakończone jesienią bieżącego roku.