Wystrzegaj się niebezpiecznej pogody! Zarówno Kujawy, jak i Pomorze otrzymały ostrzeżenie meteorologiczne

W kronice pogodowej pojawiło się ostrzeżenie dla mieszkańców Kujaw i Pomorza. Meteorolodzy przewidują, że jutro pogoda w tych regionach może być burzliwa i niebezpieczna.

Z opublikowanego przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej komunikatu, który następnie został przekazany do miejscowych służb zarządzania kryzysowego, wynika, że w Bydgoszczy i okolicach spodziewane są silne deszcze oraz burze. Niepewna sytuacja pogodowa zaczęła się już od sobotniego (5.08) popołudnia, kiedy to nad Bydgoszczą zaczęło się zachmurzyć, a miejscami padał nawet deszcz. Jednak prawdziwe załamanie pogody ma nadejść dopiero po północy.

Tuż po północy nad całą okolicą Kujaw i Pomorza spodziewane są intensywne opady deszczu które miejscami mogą osiągnąć nawet 35 do 40 mm. To dość duża ilość, która może spowodować poważne problemy.

Meteorolodzy przestrzegają również przed burzami, które będą towarzyszyły tym intensywnym opadom. Lokalnie mogą wystąpić opady gradu oraz silny wiatr o prędkości dochodzącej do 90 – 100 km/h. Ostrzeżenie dla regionu Kujaw i Pomorza ma obowiązywać aż do niedzieli, 6.08., do godziny 18:00.