Zagłębienie się w rynek nieruchomości Bydgoszczy: Cena mieszkań we wrześniu

Bydgoszcz, stolica województwa kujawsko-pomorskiego, doświadczyła we wrześniu znacznego wzrostu zainteresowania zakupem nieruchomości. Mimo rosnącej ceny mieszkań, popyt na rynku pierwotnym nie maleje.

Zgodnie z danymi BIG DATA RynekPierwotny, średnia cena metra mieszkania na bydgoskim rynku pierwotnym we wrześniu wyniosła 9 150 zł. To oznacza wzrost cen na poziomie 8% w skali roku. Chociaż w porównaniu do sierpnia, kiedy średnia cena nowego metra kwadratowego wynosiła 9 283 zł, zanotowano niewielki spadek, nie ma co spodziewać się dalszych obniżek. Tym bardziej, że liczba osób chcących zakupić nieruchomość systematycznie rośnie, a deweloperzy mają trudności z nadążeniem za tym trendem i uzupełnianiem swojej oferty.

Mimo to, warto zauważyć, że tempo wzrostu cen bydgoskich mieszkań jest stosunkowo wolne w porównaniu do innych miast wojewódzkich. Podczas gdy w Bydgoszczy ceny mieszkań zwiększyły się o 8%, w Warszawie zaobserwowano skok o 19%, a w Krakowie wzrost cen był nawet większy i wyniósł aż 28%!