Zapraszamy na 3. edycję Kujawsko-Pomorskiego Festiwalu Książki w Bydgoszczy

W nadchodzący weekend Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy stanie się miejscem, gdzie odbędzie się Kujawsko-Pomorski Festiwal Książki. To już trzecia edycja tego wydarzenia, które przyciąga wielu entuzjastów literatury. Festiwal ten stanowi idealną okazję do spotkań z uznawanymi autorami oraz odkrycia nowych perełek literackich.

Znani twórcy, którzy odwiedzą Bydgoszcz w tym wyjątkowym czasie obejmują takie postacie jak Sławomir Koper, ceniony za swoje historyczne publikacje dotyczące międzywojennej Polski, Jarosław Molenda – podróżnik oraz biograf Alfreda Szklarskiego i Zbigniewa Nienackiego, Wioletta Piasecka – autorka książek dla najmłodszych oraz Mariusz Borowiak, który specjalizuje się w literaturze marynistycznej.

Prekursor Festiwalu Książki, Krzysztof Drozdowski, podkreśla skalę rozwoju tej imprezy na przestrzeni ostatnich lat. W ubiegłą edycję zaangażowanych było ponad 40 wydawnictw z całego kraju, a obok nich pojawili się również autorzy z różnych zakątków Polski. W tym roku liczba wystawców wzrośnie do 90, a liczba twórców literackich zaproszonych na festiwal zwiększy się do 60. Teraz decyzja należy już tylko do czytelników, których Drozdowski ciepło zaprasza do odwiedzenia tego literackiego święta.