Minister Łukasz Schreiber prezentuje plany na kolejną kadencję

Podczas czwartkowej konferencji prasowej, która odbyła się przed budynkiem Urzędu Miasta Bydgoszczy, minister Łukasz Schreiber ujawnił swoje priorytety na kolejną kadencję. Poseł partii Prawo i Sprawiedliwość pełniący rolę ministra oraz szefa komitetu stałego Rady Ministrów podkreślił, że zamierza walczyć o dodatkowe środki na rzecz „Polonii”. Ponadto odpowiedział na zarzuty wysunięte przez bydgoską Platformę Obywatelską, które dotyczyły braku adekwatnego wsparcia dla miejskich inwestycji.

W swoim przemówieniu, minister Schreiber poruszył temat ilości dotacji rządowych, które były przyznawane samorządom w ostatnich latach. Podkreślił, że za czasów poprzedniego rządu samorządy otrzymały 6 miliardów złotych, natomiast za kadencji rządu Prawa i Sprawiedliwości kwota ta wzrosła do 106 miliardów złotych. Wcześniej podczas kilku konferencji prasowych informował o różnych nowych wyzwaniach związanych z inwestycjami lokalnymi.

Wśród ważniejszych tematów, które poruszał minister, znalazły się takie jak rozbudowa i modernizacja Filharmonii Pomorskiej oraz Centrum Onkologii. Zwrócił również uwagę na plany dotyczące programu „Przyjazne osiedle”, rozwoju medycyny na Politechnice Bydgoskiej oraz budowy drugiego mostu w Fordonie. Wspomniał również o planach na wsparcie przeprawy mostowej z Solca Kujawskiego do Czarnowa za pomocą środków rządowych.

Minister Schreiber mówił także o programie mającym na celu „odbetonowanie” miast i miasteczek oraz o planach na wsparcie miejskich inwestycji sportowych. Wśród nich wymienił stadion Polonii, halę dla klubu „Gwiazda” czy budowę bursy dla sportowców.