Zaszczytna Nagroda dla Dyrektorki Świetlicy Ukraińskiej

Liliia Zahnitko, pełniąca rolę dyrektora Świetlicy Ukraińskiej w Bydgoszczy, zdobyła prestiżowe wyróżnienie na szczeblu krajowym. Została ona uhonorowana tytułem laureatki w konkursie o nazwie „Gwiazda Możliwości”. Sukces odniosła w kategorii Wolontariusz Wielkiego Serca.

Konkurs „Gwiazda Możliwości” został zorganizowany przez Fundację Rozwoju Kwalifikacji Stella Virum z Krakowa, która obchodziła swoje dziesięciolecie istnienia. W ramach tego ogólnopolskiego wydarzenia, uhonorowane zostały osoby z różnych zakątków naszego kraju, które wyróżniają się swoją działalnością społeczną i charytatywną. Wybrani laureaci otrzymali swoje statuetki podczas uroczystości odbywającej się w Urzędzie Miasta Krakowa.

Wśród tych szczególnych osób znalazła się również rezydująca w Bydgoszczy Liliia Zahnitko. Pani Liliia pełni funkcję wiceprezesa Stowarzyszenia Pracy Społecznej, które jest organizatorem działalności Świetlicy Ukraińskiej zlokalizowanej przy ulicy Dworcowej 57 w Bydgoszczy. Świetlica ta mieści się w lokalu uzyskanym dzięki wsparciu Miasta Bydgoszczy. Jednocześnie Pani Zahnitko sprawuje nad nią bezpośredni nadzór jako jej dyrektorka.