Zbliżające się zmiany w układzie połączeń tramwajowych oraz prace drogowe w Bydgoszczy

Od nadchodzącej soboty, która przypada na 9 grudnia, bydgoszczanie mogą spodziewać się modyfikacji w rozkładzie jazdy tramwajów. Dodatkowo, na kierowców korzystających z ulic Bałtyckiej i Hetmańskiej czeka kolejny etap prac związanych z modernizacją miejskiej sieci wodociągowej. W tym samym czasie, obie strony al. Ossolińskich są już całkowicie dostępne dla ruchu.

Trzeba przy tym wspomnieć, że w ostatnią sobotę (2 grudnia), drogowcy udostępnili dla ruchu poprzednio zamknięty odcinek ul. Toruńskiej. Z kolei nadchodzący wtorek (5 grudnia) przyniesie zakończenie pewnej fazy prac sieci wodociągowej. To pozwoli na ponowne wprowadzenie komunikacji miejskiej na ul. Gajową, dwukierunkową trasę na ul. Mazowieckiej oraz aleje Ossolińskich.

Jednak ten sam dzień będzie również punktem startowym dla nowej serii robót prowadzonych przez Miejskie Wodociągi i Kanalizację. Prace te spowodują konieczność zamknięcia dla ruchu ul. Hetmańskiej (na odcinku między ulicami H. Sienkiewicza i J. Sowińskiego) oraz ul. Bałtyckiej (pomiędzy ulicami B. Głowackiego i M. Skłodowskiej – Curie). Ta sytuacja będzie wymagała wprowadzenia kolejnych modyfikacji w organizacji transportu publicznego.