ZDMiKP ogłasza rekrutację: poszukiwani są kierowcy do obsługi linii autobusowych w Bydgoszczy i okolicach

Informacje podane przez Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej (ZDMiKP) wskazują, że na terenie Bydgoszczy oraz sąsiednich gmin funkcjonuje nie mniej niż 50 linii autobusowych. Oferta przewozowa jest zróżnicowana i obejmuje linie dzienne, nocne, miejskie oraz podmiejskie. Operatorami tych linii są Miejskie Zakłady Komunikacyjne (MZK) i spółka Mobiliis. Obecnie, obie te organizacje prowadzą rekrutację na stanowisko kierowcy, oferując atrakcyjne warunki zatrudnienia oraz szeroki pakiet świadczeń socjalnych.

Aktualnie realizowane są inwestycje mające na celu modernizację taboru – zakupiono nowe autobusy i tramwaje. Dodatkowo, wprowadzane są nowe połączenia oraz przeprowadzane różnorodne działania mające na celu usprawnienie funkcjonowania transportu miejskiego. W ramach swojej oferty dla uczniów, ZDMiKP utrzymuje atrakcyjne ceny biletów miesięcznych – koszt takiego biletu wynosi jedynie 10 zł na miesiąc.

W celu dalszego rozwoju oferty przewozowej, niezbędne jest zatrudnienie odpowiedniej liczby kierowców. Na ten moment, spółka MZK i Mobiliis posiadają stabilną sytuację kadrową, jednak już teraz przygotowują się do realizacji kolejnych projektów.

Tym samym gorąco zachęcamy osoby z uprawnieniami do prowadzenia pojazdów kategorii D do zgłoszenia swojej aplikacji do Przewoźników. Możliwości zatrudnienia mają również osoby, które nie posiadają takiego prawa jazdy. Przewoźnicy są gotowi pokryć koszty zdobycia wymaganych uprawnień dla osób, które ukończyły 21 lat, posiadają prawo jazdy kat B lub C i są zainteresowane świadczeniem pracy na rzecz spółki.