Podium w Lotto Superlidze dla Polskiego Cukru Gwiazda Bydgoszcz pod przewodnictwem Zbigniewa Leszczyńskiego i Elżbiety Rusielewicz

Po zmaganiach w Lotto Superlidze zdobywcami brązowych medali okazali się tenisiści stołowi z bydgoskiego klubu Polski Cukier Gwiazda. W półfinale musieli się jednak zmierzyć z silną drużyną Dekorglass Działdowo, która okazała się dla nich zbyt dużym wyzwaniem.

Walka na korcie miała za zadanie wyłonić finalistów rozgrywek, którzy mieliby szansę walczyć o najcenniejszy z medali – złoty. Pierwsze starcie odbyło się na terenie Dekorglass Działdowo, gdzie osłabiony Polski Cukier Gwiazda musiał uznać przewagę rywala, kończąc mecz wynikiem 0:3 na korzyść gospodarzy. Rewanż stanowił dla Bydgoszczy wielkie wyzwanie – zadanie odrobienia strat okazało się jednak zbyt trudne. Pomimo męstwa i walki pokazanej przez naszą drużynę, musieliśmy uznać wyższość przeciwnika, kończąc spotkanie wynikiem 2:3. Jednym z bohaterów tego meczu był Vladislav Ursu, lider zespołu, który ma w planach udział w igrzyskach olimpijskich w Paryżu.

Brązowy medal zdobyty w tym sezonie stanowił czwarte takie osiągnięcie dla bydgoskich tenisistów stołowych z Gwiazdy. Klub pod przewodnictwem prezesa Zbigniewa Leszczyńskiego może pochwalić się jednym srebrnym i trzema brązowymi krążkami zdobytymi do tej pory.