Zmiany w ruchu tramwajów w Bydgoszczy z powodu prac torowych

Rozpoczynający się 12 października czwartek do niedzieli 15 października będzie okresem, w którym na skrzyżowaniu ulic Toruńskiej i Kazimierza Wielkiego torowisko pozostanie zamknięte. Powodem tego jest zaplanowany przez wykonawcę demontaż rozjazdów nakładkowych – poinformował Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy. Od godziny 18 w czwartek do godziny 3 w niedzielę ruch tramwajowy na tym odcinku zostanie całkowicie wstrzymany.

Po zakończeniu tych prac na skrzyżowaniu ulic Toruńskiej i Kazimierza Wielkiego, ruch na torowisku zostanie wznowiony, tym razem już w układzie dwutorowym. Według zarządu, nowa konfiguracja znacznie poprawi płynność ruchu tramwajowego na tym fragmencie trasy.

Z uwagi na niezbędność zamknięcia torowiska, wprowadzone musiały zostać pewne zmiany dotyczące funkcjonowania komunikacji miejskiej. Tramwaje linii nr 6, 7 i 8 będą zmuszone opuścić swoje standardowe trasy i przekierować się na pętlę Babia Wieś podczas zamknięcia torowiska w czwartek. Tego samego dnia, tramwaje linii nr 6 i 8 będą nadal kierować się w stronę Babią Wieś, ale tramwaj nr 7 zostanie skierowany na zmienioną trasę (Łoskoń-Babia Wieś). W sobotę i niedzielę, tramwaje z linii 6 i 8 również zostaną przekierowane do pętli Babia Wieś. Dodatkowo, w międzyczasie między rondem Toruńskim (przystankiem nr 76) a Łęgnowem (pętlą) zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa ZaT. Na czas tych zmian zostanie także dodany dodatkowy przystanek dla linii numer 59 pod nazwą rondo Toruńskie, który będzie usytuowany tuż za zatoką autobusową.