Nadchodzą obchody bydgoskiego Dnia Seniora z darmowymi biletami na galę

Bydgoszcz szykuje się do świętowania Dnia Seniora, który jest planowany na dwa dni, 20 i 21 października tego roku. Harmonogram obchodów zawiera wiele atrakcyjnych wydarzeń, w tym interesujące prelekcje, różnorodne warsztaty, kabaretowe popisy oraz koncert, na którym usłyszymy utwory znanej piosenkarki Anny Jantar.

Pierwszego dnia obchodów, czyli 20 października, w godzinach od 10:00 do 14:30, organizatorzy zapraszają wszystkich seniorów do siedziby Bydgoskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu (BCOPW) przy ulicy Gdańskiej 5. W tym miejscu odbędą się ciekawe prelekcje na temat „Usług elektronicznych w ZUS oraz zmian w przepisach ubezpieczeniowych”, „Bydgoszczy dla seniorów”, „Bezpiecznego seniora i e-seniora” oraz „Dietetycznych sposobów na cukrzycę i cholesterol”.

Kulturalną atmosferę wydarzenia podkreśli występ Kabaretu „Nasza Klasa”. Organizatorzy umożliwią także uczestnikom aktywne spędzenie czasu podczas warsztatów z pierwszej pomocy, samoobrony i fotografii. Dodatkowo, w trakcie całego wydarzenia seniorzy będą mogli skorzystać z indywidualnych porad dietetyka, konsultacji z ekspertami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Narodowego Funduszu Zdrowia. Na miejscu dostępne będzie też Biuro Aktywności Społecznej i Organizacji Pozarządowych.