Znaczny wzrost cen miejskich półkolonii w Bydgoszczy mimo to nadal korzystniejsze niż komercyjne

W bieżącym roku koszt udziału w miejskich półkoloniach w Bydgoszczy uległ niemal dwukrotnemu podwyższeniu w porównaniu do ubiegłorocznego cennika. Mimo znaczącej podwyżki, te formy spędzania wakacji dla dzieci do 13. roku życia są nadal bardziej atrakcyjne finansowo niż propozycje komercyjne, gdzie za pięciodniowy pobyt trzeba zapłacić nawet do 1000 złotych. Proces zapisów na miejskie półkolonie rozpocznie się już w połowie maja.

Urząd Miasta Bydgoszcz przewidział na bieżący rok 3900 miejsc na półkoloniach, czyli o 300 więcej niż oferował w 2023 roku. Zapisy będą możliwe od 13 maja o godzinie 8:00 i potrwają do 19 maja. Podobnie jak w poprzednim roku, zgłoszenia będą przyjmowane tylko drogą elektroniczną, a o przyjęciu decydować będzie kolejność nadesłanych zgłoszeń.

Kompleksowe zajęcia dla najmłodszych będą organizowane w 34 placówkach edukacyjnych i kulturalnych na terenie całego miasta. Przewidziano aż dziewięć turnusów, jednak z powodu ograniczeń, rodzice mają możliwość zapisania swojego dziecka tylko na jeden z nich. Możliwość zapisania na drugi turnus będzie dostępna jedynie w przypadku wolnych miejsc podczas rekrutacji uzupełniającej.

Mimo że w tym roku koszt pięciodniowego pobytu na półkoloniach wzrósł do 280 złotych w porównaniu do 150 złotych w ubiegłym roku, to dzieci korzystające z bezpłatnych obiadów w szkole lub otrzymujące stypendium zwolnione są z opłat – informuje rzecznik prasowy Urzędu Miasta Bydgoszcz, Marta Stachowiak. Dodatkowo podkreśla, że wymagane jest posiadanie przez każde dziecko Karty Miejskiej uprawniającej do przejazdów komunikacją miejską oraz ważnej legitymacji szkolnej. Miesięczny koszt utrzymania Karty Miejskiej wynosi 10 złotych.